MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Proč vyrazit na cestu s karavanem?

Svoboda, volnost pohybu, příroda...

Proč vyrazit na cestu s karavanem?

Důvodů je spousta. Snad nejdůležitějším argumentem pro všechny karavanisty je absolutní svoboda a volnost pohybu! S karavanem máte celý svět u volantu a každým šlápnutím na plyn můžete objevit nádherná místa, na která byste se jinak nikdy nepodívali. Ať už vyrazíte na cesty s obytným vozem nebo přívěsem, nechcete se vázat na jedno místo. Na světě je toho k vidění tolik, že z nápadů kam vyrazit příště si budete muset vybírat velmi pečlivě a uvážlivě, protože rok má jenom 365 dní.

Budete blízko přírodě. Komu ke štěstí stačí malý hotelový pokoj s přeplněnou pláží plnou obsazených lehátek, ten kouzlu cestování s karavanem propadne jen stěží. Kdo má rád přírodu, čerstvý vzduch, romantiku, neustálou změnu a posezení pod noční oblohou, tomu se karavan zaparkuje v hlavě a už ho z ní nikdy nedostane. Cestovat s karavanem, to je životní styl, životní filozofie. Komu není shůry dáno, tomu není pomoci.

Jste svým vlastním pánem. Vy rozhodujete o tom, kde budete zítra snídat, a kde si večer rozděláte oheň. Během cesty si můžete udělat přestávku, kdy chcete a na jak dlouho potřebujete. Žádné termíny nad vámi nevisí jako Damoklův meč – tedy pokud nespěcháte na trajekt;)

Prověříte svoje schopnosti a vztahy v rodině. Cestování je veliký zážitek, ale občas je to i pořádná dřina. Všechna úskalí však hravě zvládnete a budete na sebe právem pyšní. Sedmidenní zájezd s cestovkou už pro vás opravdu není. Kam vyrazíte příště? Jižní Itálie nebo Černá Hora. To se nedá nic dělat, procestovat celou Evropu sám na vlastní pěst bez cizí pomoci, to je výkon. Je to zkrátka dobrodružství.

Poznáte spoustu přátel, stejných bláznů jako jste vy. Vrána k vráně sedá a toulavé duše se potkají – ať už jejich srdce bije za přívěs nebo obytňák. Tedy pokud o to stojíte. Komunita karavanistů je velmi přátelská a otevřená. Běžné jsou společné výjezdy, ať už se jedná o víkendové srazy kamarádů nebo několikaměsíční okružní jízdy Evropou.

A samozřejmě jsou zde i přízemnější argumenty: obytné vozy jsou skvěle vybavené a nabízejí velké pohodlí. K dispozici budete mít většinu civilizačních vymožeností jako je lednička, sporák, sprcha nebo záchod. Vysoký komfort si užijete i při samotném kempování, pohodlný nábytek nebo markýzu, která vám poskytne ochranu před ostrým sluncem stejně jako před deštěm, vám bude leckdo závidět. Cestování s karavanem není náročné a na řízení obytného vozu stačí běžný řidičský průkaz skupiny B. Pro řadu lidí bude překvapivá informace, že vysoké nejsou ani náklady na provoz obytného vozu.

Mnohokrát jste nad tím přemýšleli, ale ještě jste to nikdy nezkusili? Tak je nejvyšší čas, ať nepromarníte další rok života. Třeba máte lásku ke karavaningu napsanou v osudu, jen jste na to zatím nepřišli. Jednou se musí začít a nikde není napsáno, že první jízdou musíte třikrát obkroužit Evropu.

Všude dobře, s karavanem nejlíp!

Chcete to vyzkoušet? Auto si můžete nacenit, případně rovnou zarezervovat zde.