MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

S karavanem do Itálie - správná volba

Tak ciao!

S karavanem do Itálie - správná volba

S karavanem se dá sice vyrazit kamkoliv, ale jižní Evropa prostě táhne! Cesta na jih je cesta k moři a za sluníčkem, cesta za skvělým jídlem a spoustou památek, to vše servírované v krásné a proměnlivé krajině. Jih Evropy nabízí spoustu skvělých cílů a každý má něco do sebe. My si tentokrát posvítíme na Itálii. Proč? Třeba proto, že všechny cesty stejně vedou do Říma;)

Itálie má řadu předností, což by vám potvrdil každý Ital, navíc by se vůbec divil, proč nad tím přemýšlíte, když je to tak evidentní a neoddiskutovatelný fakt. Ale i nezaujatý cestovatel vám některé z výhod vyjmenuje na první nadechnutí. Do Itálie to není vůbec daleko, je to pěkná cesta. Itálie je velká a rozmanitá země. Záleží jen na vás, jestli svoje volné dny strávíte na „spořádaném“ severu nebo vyrazíte na exotický jih. Je to země plná kempů a většina z nich je velmi kvalitní. A nakonec ještě jeden sice přízemní, ale důležitý argument, dovolená v Itálii není cenově nedostupná, i když italské kempy nepatří k těm nejlevnějším v Evropě.


Kdy, kde a za kolik?

Kempy v Itálii jsou často otevřeny celoročně, takže mají dvojí ceny. Dražší je pochopitelně ubytování v hlavní sezóně, která obvykle bývá od června do září. Vlastní náklady na ubytování se skládají z různých položek, platit budete za ubytované osoby, obytňák nebo přívěs, elektrickou přípojku, případně za stan nebo psa, kterého jste vzali sebou. Jednotlivé kempy se dost liší a tomu odpovídá i jejich cena. Na vyšší náklady za ubytování se připravte i v nejatraktivnějších turistických oblastech. Uvést proto jednu orientační cenu je dost složité, i když se můžete ubytovat třeba za pouhých 25 euro na jednu noc, běžná cena se může pohybovat okolo 40 eur a seženete i dražší ubytování, pokud preferujete vyšší kvalitu nebo atraktivnější lokality.

Při plánování cesty využívejte internet, většinu kempu si lze dobře prohlédnout a případně zarezervovat. Recepce kempů bývají otevřené od 8:00 do 20:00, případně non-stop. Mimo hlavní sezónu si s kapacitou kempů většinou nemusíte lámat hlavu. V hlavní sezóně jsou problematické víkendy a celý srpen, kdy je v Itálii zavřená řada průmyslových podniků a čerpá se „celostátní dovolená“. Komunikace e-mailem stejně jako na místě může být složitější, především na jihu Itálie, ale to patří k místnímu koloritu.

 

Jak ušetřit za kempy?

Ať už jsou vaše finanční možnosti jakékoli – nejenom v italských kempech můžete výrazně ušetřit využitím slevových karet. K nejznámějším a nevyužívanějším patří karty Camping Card ACSI a Camping Cheque. Využít můžete i italskou Eurocamping Card, případně pro francouzské výlety kartu FFCC. Asi nejoblíbenější a nejrozšířenější je karta ACSI - Camping Card ACSI – ta vás vyjde zhruba na 400 Kč a lze ji pořídit na internetu. O něco dráž vás vyjde katalog rozšířený o 9000 míst k stání pro obytná auta, i ten se vám však vyplatí. Pokud vyrazíte na cestu s obytným vozem nebo s přívěsem z půjčovny MAX Caravan, dostanete tuto kartu zdarma.

 

Vidět Neapol a zemřít? Tak ciao!

S výběrem konkrétní destinace a zastávek po cestě vám radit nechceme. Sami víte nejlíp, co je vašemu srdci nejblíž. Tak jen pár krátkých tipů. Nechcete se trmácet daleko, co třeba Lago di Garda - největší italské jezero? Lago di Garda leží na úpatí Dolomit a má unikátní subtropické klima, pláže jsou dlouhé až 50 kilometrů a okolní hory jsou prošpikovány spoustou cyklostezek. A pro děti je tu Gardaland největší zábavní park v Itálii. Nebo dáte přednost tradiční Itálii, která není tolik zkažená mezinárodní turistikou? Pak vyrazte na jih – pláže obklopené citrusovými sady, spousta antických památek, prostě Sorrento - nejznámější letovisko Kampánie, které leží asi 50 kilometrů jižně od Neapole. V Itálii najdete krásná města, městečka i světové metropole. Nejpopulárnější městské destinace jsou bezpochyby města Řím, Benátky a Florencie, ovšem návštěva těchto apeninských pokladů je s obytným vozem velmi složitá až nemožná, takže doporučujeme usadit se v kempu, a na výlet zvolit alternativní způsob dopravy. Pokud se chcete vyhnout českým turistům, tak nejvíc turistů z Česka vyráží do severní Itálie, Kalábrie a Gargána. Tento krátký odstavec rozhodně nevyjmenoval všechny italské perly, které nesmíte při svých dobrodružných výpravách vynechat. A proč? Protože to nejde. Itálie je nekonečná, plná vůní, přetékající, čím dřív ji začnete objevovat, tím líp – a dokonce života máte co dělat!

Všude dobře, s karavanem nejlíp!

Chcete to vyzkoušet a nemáte karavan? Nevadí, auto si můžete vypůjčit! Rezervovat vozidlo si můžete zde.